محل تبلیغات شما

آمریکا اعلام کرد که از امروز دوشنبه 14 آبان 1397 تحریمهای نفتی تعلیق شده ایران در اثر توافق برجام را مجددا اعمال میکند، اما به هشت کشور (چین، ژاپن، کره، تایوان، هند، ترکیه، یونان و ایتالیا) اجازه میدهد موقتا واردات نفت و میعانات از ایران را ادامه دهند، به شرط آنکه هر شش ماه 20 درصد از مقدار این واردات بکاهند. 

صادرات روزانه نفت ایران به کشورهای چین و هند و امارات و اسپانیا در سال 20 نسبت به سال پیش افزایش یافته و برعکس به کشورهای کره و ژاپن و ترکیه و یونان و ایتالیا کاهش یافته است(نمودار).

البته انتظار میرفت که با توجه به افزایش تقاضای پالایشگاههای داخلی ایران برای نفت خام، صادرات نفت ایران بدون تحریم نیز قدری کاهش یابد.

علیرغم تحریم و کاهش صادرات ایران، قیمت جهانی نفت در چند روز اخیر کاهش یافته که دو دلیل میتوان برای آن برشمرد: اولا همچنانکه انتظار میرفت تهدیدات آمریکا بیشتر نمایشی بوده و بعضی از کشورها قرار است از تحریم خرید نفت ایران معاف شوند، و ثانیا کشورهای اوپک به تلاش خود برای افزایش عرضه نفت به منظور جبران کاهش عرضه ایران افزوده اند. 

اما اگر معافیتهای تحریم نفت ایران لغو شده یا کاهش یابد، یا صادرکنندگان عمده نفت خام نتوانند به مدت طولانی جای خالی عرضه نفت ایران را پرکنند، یا اگر اتفاق غیرمترقبه ای در بعضی کشورهای نفتخیز کم ثبات مانند لیبی یا نیجریه پیش آید که صادرات آنها را دچار وقفه کند، انتظار میرود که دوباره بازار دچار شوک و افزایش قیمت شود. 

صنعت پتروشیمی ارمنستان و زمینه های همکاری

بازگشت تحریمهای نفتی ایران

تاثیر جنگ تجاری آمریکا و چین بر تجارت جهانی پلی الفین ها

نفت ,کاهش ,صادرات ,افزایش ,کشورهای ,تحریم ,نفت ایران ,ایران را ,کاهش یافته ,به کشورهای ,انتظار میرفت

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
دیر و دور موضاعات دینی مذهبی تور های گرجستان worriaclerta تنها سکوت است که میماند ! اطلاعات 50DFSA فرهنگ دزفولی آموزش دوربین مداربسته